Szukasz niezawodnego ogrzewania dla twojego domu czy mieszkania?
To najwyższy czas aby wymienić stary kocioł na ekologiczne i nowoczesne źródło ogrzewania?
W naszej ofercie posiadamy kotły pelletowe, na drewno + pellet, gaz.
Pomagamy z doborem urządzenia grzewczego pod dany budynek.
Przygotowujemy dokumenty do programu „Czyste powietrze” dzięki któremu masz możliwość wymiany urządzeń grzewczych z wysokim dofinansowaniem. Zapraszamy do kontaktu!

Instalacje CO – centralne ogrzewanie

W skrócie instalacje co, system mający za zadanie rozprowadzenie ciepła po całym budynku. W otwartych instalacjach c.o. naczynie wzbiorcze umieszczone jest w najwyższym punkcie instalacji i otwarte na dostęp powietrza. Natomiast w instalacji zamkniętej zazwyczaj ciśnieniowe naczynie wzbiorcze znajduje się przy kotle lub innym źródle ciepła.

Instalacje centralnego ogrzewania możemy podzielić na dwa rodzaje, mianowicie instalacje z systemem grawitacyjnym, gdzie ruch wody w instalacji jest wywołany różnicą ciężaru wody ogrzanej. Ogrzana woda unosi się do góry, ponieważ jest lżejsza, natomiast schłodzona woda spływa w dół instalacji, do źródła ciepła. Natomiast drugim rodzajem instalacji są instalacje z systemem pompowym, w których ruch wody jest wymuszony pompą obiegową.

Zajmujemy się obsługą klientów indywidualnych ale także obsługą inwestycji, zakładów i firm w zakresie nowoczesnych instalacji grzewczych.

Kotłownie gazowe, kotłownie na paliwo stałe

Wybór odpowiedniego pieca grzewczego jest kluczowym zadaniem przy projektowaniu kotłowni. Dzięki zabranemu przez nas doświadczeniu w branży grzewczej na przestrzeni ponad 20 oferujemy również profesjonalne doradztwo przy wyborze kotła centralnego ogrzewania.

Oferujemy profesjonalny:

  • montaż kotłowni
  • serwis kotła centralnego ogrzewania
  • fachowe doradztwo
Instalacja CO, kotłownia gazowa

Rodzaje montowanych przez nas pieców to:

  • Piec centralnego ogrzewania gazowy – wygodna obsługa i łatwość w utrzmaniu optymalnej temperatury ogrzewanego pomieszczenia cechują ten piec. Należy również pamiętać, że piec nie wytwarza szkodliwych spalin, ani produktów spalania, co czyn iten piec bezobsługowym.
  • Piec centralnego ogrzewania na ekogroszek – jest to popularny i ekologiczny wybór. Są to piece bardzo wygodne i proste w obsłudze.
  • Piec centralnego ogrzewania na pellet – montaż kotła na pellety powinny wziąć pod uwagę osoby, które nie mają dostępu do gazu ziemnego i ze względu na koszty chcą ogrzewać dom paliwami stałymi.

Zobacz też: